301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2015 - Pazar 20:04 Bu haber 2425 kez okundu
 
734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ
734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ
Gündem Haberi
734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ

734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ

TUNA İŞLEYEN 

Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyünde Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi olan "Hayme Ana" için kabri başında bu yıl 734'üncü kez anma töreni düzenlendi.

Düzenlenen tören, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve diğer protokol mensuplarının Hayme Ana'nın türbesini ziyaret edip, dua okumasıyla başladı.

Yapılan duanın ardından, protokol yörük çadırlarını gezerek halkı selamladı. Şenlik, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duanın ardından başladı.

Vali Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, “Bu etkinlikler bize tarihin derinliklerini ve köklerimizi hatırlatıyor. Bu tarik bilinci ve şuuru, kendi kültürümüzü insanımızı, hem daha yakından tanıma hem de gelecek kuşaklara aktarma adına önemli etkinliklerden birisidir” dedi.

Vali Yılmaz "Bu birikimimizi gelecek kuşaklara aktarılmasıyla ilgili geleceğimizi sağlam temellere oturmuş olacağız, dünya devleti olma yolunda hızla ilerleyeceğiz diye Yılmaz, Kuruluştaki o manevi iklim, bize kardeşliği, sevgiyi, saygıyı öğreterek bugün ihtiyaç duyduğumuz birlik, beraberlik ve dayanışmada yol gösterecek, rehber olacak, Türkiye Cumhuriyet'inin ilelebet yaşamasına temel olacaktır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, mehter takımı gösterisi, Kılıç kalkan ekibi ve Balıkesir Karesi Atlı ve Okçuluk Kulübü ekibi gösteriler sundu. Atlı gösteriler sırasında bir kişi ezilmekten son anda kurtuldu.

Şenliğe,  Ak Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ve Vural Kavuncu, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Domaniç Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 734., HAYMEANA, ANMA, GÖÇ, ŞENLİKLERİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ
734. HAYMEANA ANMA GÖÇ ŞENLİKLERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı