301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 18:59 Bu haber 1624 kez okundu
 
EMET'TE 29 GİRİŞİMCİ BELGESİNİ ALDI
EMET'TE 29 GİRİŞİMCİ BELGESİNİ ALDI
Gündem Haberi
EMET'TE 29 GİRİŞİMCİ BELGESİNİ ALDI

29 GİRİŞİMCİ BELGESİNİ ALDI

Ercan KOLKU(DHA)

 

 

Kütahya’nın Emet ilçesinde Emet Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile açılan “Uygulamalı Girişimcilik“ eğitimini tamamlayan 29 kursiyer düzenlenen törenle belgelerini aldılar.

                Emet Belediyesi çok amaçlı salonunda  gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine KOSGEB Kütahya Hizmet Merkezi Müdürü Adem Aypar ve Emet  Belediye Başkanı Mustafa Koca katıldı.

                Törende hazırladıkları projeler ve iş planları ile Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere bundan sonra yapmaları gerekenler anlatılırken, başvuru ve yaşanan süreç hakkında da bilgiler verildi.

Kursiyerlere tek tek sertifikaları katılımcılar tarafından takdim edilirken, törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Koca şunları söyledi;

“              Bizler Emet İlçesinde girişimcilik bilincinin canlanması ve vatandaşların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını hedefliyoruz. Yerel yönetim olarak ilçe dışından gelen yatırımcılara destek vermek kadar kendi yöremizde de projesi bulunan vatandaşlarımızın düşüncelerini hayata geçirebilmeleri ve gerekli finansmanı temin edebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz kurslarımızın devamı gelecek. Önümüzdeki ay açılacak yeni kursumuzla 30 vatandaşımızı daha sertifika sahibi yapmayı planlıyoruz. Emet Belediyesi olarak sosyal bir sorumluluk kabul ettiğimiz bu çalışmamızı devam ettirerek ilçemizde daha fazla sayıda insanımızı ekonomi dünyasında işveren olarak kazandırma gayretlerimiz devam edecek.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMETTE, 29, GİRİŞİMCİ, BELGESİNİ, ALDI
Yorumlar
Haber Yazılımı