301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2015 - Perşembe 14:45 Bu haber 1853 kez okundu
 
Şehit Çocuklarına Bilgisayar
Halk Bankası sponsorluğunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi' kapsamında Kütahya'da 8 şehit çocuğuna tablet bilgisayar ve dizüstü bilgisayar verildi.
Gündem Haberi
Şehit Çocuklarına Bilgisayar

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, Halk Bankası Kütahya Şube Başkanı Birkan Meydan, şehit çocukları ve aileleri katıldı.

"AİLE OLMALIYIZ"

Vali konuşmasına terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa, ailelere başsağlığı dileyerek başladı. Şehit ailelerinin her zaman destekçisi olduklarını kaydeden Sayın Yılmaz birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Cenab-ı Hak'tan şefaatlerine bizleri de nail etmesini diliyorum. Rabbim tüm güvenlik güçlerimize yardım etsin. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini hiçbir zaman bozamazlar. Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sarıkamış'ta aklımıza gelmeyen bir çok yerde aynı oyunları oynayan insanlara karşı nasıl biz omuz omuza birlik beraberlik içerisinde karşı durmuş ve bu ülkenin geleceğini kurtarıp bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini atmış, bu topraklarda temelleri sağlamlaştırmışsak bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğini tüm milletimizin bilmesi lazım.Buna yürekten inanarak söylediğim için de herkesin aynı duyguları paylaşmasıyla beraber biz bu topraklar üzerinde şehitler de veririz, gazilerimiz de olur, canlarımızı da veririz kanlarımızı da, malımızı, mülkümüzü her şeyimizi veririz ama bu topraklarda ilelebet yaşamaya devam ederiz.Bunun gençlerimize de öğretilmesi adına da belki bizim o milli ruhumuzu milli heyecanımızı yaşatmamız gerekiyor. Bunun içinde devlet olarak her türlü tedbiri almamız gerekiyor. Yaşadığımız bu hassas dönemde daha da anlam kazanıyor yapılan program. Ülkemizin birlik ve beraberliği, geleceği için canlarını veren şehitlerimizin anılması, hatırlanması her daim milletin gönüldeki htiklerini paylaşma adına da böyle bir program yapılması önemli. Şehit haberlerimizin geldiği, ülkemizde sadece asker ve polise değil her vatandaşımıza eylem yapıldığı bir dönemde, bizlerin birlik beraberlik içinde kardeşliğimizi devam ettirerek Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm vatandaşlarımızla aynı duygulara yönelmemiz çok önemli diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"ŞEHİT ÇOCUKLARI TÜM MİLLETİN EVLADIDIR"

Şehit ailelerinin milletin ve Devlet'in sorumluluğu olduğunun altını çizen Vali Yılmaz, "Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilgili Devletimizin yaptığı ve yapması gereken bu sorumlulukları zaman zaman  sizlere farklı şekilde intikal ettirilse de gerçekten söylüyorum; bu milletin vefa borcunun da ötesinde sorumluluğudur. Kalan bir yavrumuz bu milletin evladıdır.O gözle bakılıp o gözle değerlendirilmesi gerekir. O duygularla bizin yaşantımızı sürdürmemiz gerekiyor. Ben tekrar tüm şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum. Vefat eden gazilerimize de Allah rahmet eylesin.Yaşayan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.Ben çocuklarımıza bu tablet bilgisayarların hayırlı olmasını diliyorum.Kendi geleceklerini kurmada da belki destek olur.Hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ BOMBALADILAR"

Milli birlik ve kardeşlik duygularının öne çıktığı bir dönem ortaya çıkan ruhun yok edilmesi için içeriden ve dışarıdan birçok düşmanın harekete geçtiğini belirten Yılmaz, "Ülkenin huzur ve güvenliğinin bozulması yönünde gerek içeriden gerekse dışarıdan bir veya birçok bilemediğimiz kadar düşmanımız var ki bizi bize bırakmıyorlar. Geçen hafta çok menfur bir eylem meydana geldi. Bugün sabah itibariyle 97 vatandaşımız hayatını kaybetti. Burada bombalanan sadece oradaki insanlar değildir, Türkiye Cumhuriyetinin geleceğidir, birliğidir, beraberliğidir. Bu menfur eylem yakın zamanda net bir şekilde açıklanacak ama şu ana kadar bilgi ve bulgularla beraber birkaç örgütün bir arada olduğu görülüyor. Bu da farklı adlarla olsa da bu kişi veya grupların tek bir noktadan yönlendirilip buraya hizmet ettiklerini gösteriyor. O açıdan bizim dik ve kuvvetli durmamız lazım. Bunun olabilmesi için de gerçek manada aile olabilmemiz lazım. Bir aile de herkesin farklı görevi olmasına rağmen bütünlük içinde olduğu gibi , bizim de ülke içinde farklı görevlerimiz olsa da birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Aile içinde hepimiz birbirimizin dertleriyle ilgilenmemiz gerekiyor. Bu ülkede yaşayan herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi ve birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekir diye düşünüyorum" dedi.

Vali Şerif Yılmaz ardından konuşan Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ise "Sizler için ne yapsak azdır. Bizler için önemlisiniz, her zaman ve her konuda yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

Törende Vali Şerif Yılmaz, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan ile Halk Bankası Kütahya Şube Başkanı Birkan Meydan, Türkiye Halk Bankası sponsorluğunda, şehit çocuklarından 0-16 yaş arasında olan bir şehit çocuğuna tablet, 17-22 yaş arası 7 şehit çocuğuna ise dizüstü bilgisayar takdim etti. Tören fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Çocuklarına, Bilgisayar,
Yorumlar
Haber Yazılımı