301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 15:33 Bu haber 2158 kez okundu
 
KAPALI SULAMA YAPIMI İŞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
KAPALI SULAMA YAPIMI İŞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Gündem Haberi
KAPALI SULAMA YAPIMI İŞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TAVŞANLI KAPALI SULAMA YAPIMI İŞİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Tavşanlı'da kapalı sulama yapım işi sözleşmezi imzalandı.

Dereboyu köyleri tarım arazileri başta olmak üzere basınçlı borulu sulama sisteminde yenileme çalışması başlıyor. 

Konu hakkında Ak Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu şunları söyledi;

"Geçtiğimiz yıllarda üreticilerimizin daha verimli mahsül alabilmek ve modern teknoloji ile üretim yapabilmekle ilgili isteklerini DSİ genel müdürlüğümüze iletmiştik. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yenileme Projesi Teknik Raporu doğrultusunda, yapım işi İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığı İhale Komisyonu’nca 2014 yılı içerisinde kabul edilmiştir. Daha sonra anılan işin planlanması Bölge Müdürlüğünce tamamlanmış ve 2015 yılı proje ihale programına alınmıştı.
 “Kütahya-Tavşanlı Sulaması Yenileme Teknik Raporu ve Proje Yapımı” işi Tavşanlı İlçesine ait Dereboyu köylerinin 6103 ha (brüt) arazisinde basınçlı-borulu sulama şebekesi yenileme işidir. Hazırlanan teknik rapor ile her türlü sanat yapısına ait aplikasyona müstenit proje ihalesi 10.09.2015 DSİ Bölge Müdürlüğümüzde yapılmış olup en uygun teklifi veren Yapıfen Müh. Müş. İnş. Tic. Ltd. Şti. firması ile 15.10.2015 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Muhtemel işe başlama tarihi 20.10.2015’dir. İşin süresi 420 takvim günüdür.
Yenileme Projesi uygulama çalışmalarının toplam maliyetinin %90 ‘ı DSİ tarafından, % 10’u Sulama Birliğimiz tarafından karşılanacaktır. DSİ’ce karşılanan %90’luk bölümü 25 yılda eşit taksitler halinde geri alınacaktır Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından sağlanmış olan bu düşük peşinat ve uzun vadeli kredi desteği ile birlik üyelerimiz geri ödemelerde zorlanmayacaklardır.
Projenin tamamlanmasıyla üreticilerimizin yüzü gülecek mahsülü artacak, doğduğu yerde doyacak, topraklarımıza refah ve bereket getirecektir. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Sulama Birliği başkanımıza ve değerli üyelerine, DSİ Bürokratlarımıza ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Orman ve Su İşleri Bakanımıza teşekkür ediyor, kapalı sulama sistemi Projesinin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAPALI, SULAMA, YAPIMI, İŞİ, SÖZLEŞMESİ, İMZALANDI,
Yorumlar
sağ bitiş -->
Haber Yazılımı