301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ekim 2015 - Cuma 18:14 Bu haber 1942 kez okundu
 
Belediye “40 Bin Kişilik” Aşure İkram Etti
Belediye “40 Bin Kişilik” Aşure İkram Etti
Yaşam Haberi
Belediye “40 Bin Kişilik” Aşure İkram Etti

TAVŞANLI BELEDİYESİ, İLÇEDEKİ TÜM CAMİLERDE YAKLAŞIK 40 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMINDA BULUNDU. BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, BU ETKİNLİĞİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE KATKI SUNAN ESNAF VE VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ.

Özünde birlik ve beraberlik olan Aşure Günü dolayısıyla Tavşanlı Belediyesi ilçe merkezindeki tüm camilerde aşure dağıttı. Yaklaşık 40 bin kişilik aşure ikram ettiklerini söyleyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, her geçen yıl daha fazla kişiye ulaşma gayretinde olduklarını kaydetti.

BAŞKAN GÜLER: . ÖZÜNDE BİRLİK VE BERABERLİK OLAN BU AŞURE ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLMANIN GURURU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ.

10 bin kişilik aşure kaynatmayla bu etkinliğe başladıklarını şimdi ise bu rakamın 40 bin kişiye ulaştığını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Muharrem ayı olması hasebiyle Kerbela’da şehit olan Hz. Hüseyin ve sahabilerimiz ile vatan toprağını korumak için şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Muharrem, aynı zamanda rahmetin ve bereketin en yoğun olduğu aylardan birisidir. Her yıl Tavşanlı Belediyesi olarak İslami bir adet olan ve günümüze yansıyan aşureyi Tavşanlı’daki esnaflarımızla birlikte ortak düzenliyoruz. Bu sene yüksek bir hedef koyduk. Tavşanlı’daki tüm camilerimizde yaklaşık 40 bin kişilik aşure ikramında bulunduk. Özünde birlik ve beraberlik olan bu aşure etkinliğini gerçekleştirmiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye olarak düzenlediğimiz bu etkinliğe katkıda bulunan esnaf ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah sunmuş oldukları bu katkılar kendilerine bereket olarak geri dönecektir” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU: BELEDİYEMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ TAVŞANLI’DAKİ AŞURE PROGRAMI HER GEÇEN YIL ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Öte yandan Ulu Camii’nde Başkan Mustafa Güler ile birlikte Aşure Günü etkinliğine iştirak eden Kaymakam Numan Hatipoğlu da yaptığı açıklamada, “Tüm İslam Alemi’nin Aşure Gününü tebrik ediyorum. Çok müessir olayların yaşandığı bir gün. Başta Hz. Hüseyin efendimiz olmak üzere tüm şehitlere rahmet diliyorum. Aşure Günü aynı zamanda çok büyük bir katılımla kutlanıyor. Tavşanlı’da da belediyemiz öncülüğünde esnafımızın desteğiyle geleneksel hale geldi ve bu aşure etkinliği her geçen yıl çığ gibi büyüyor. Bu nedenle ben Tavşanlı Belediyesi başta olmak üzere bu etkinliklerde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel hizmetin devamını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, “40, Bin, Kişilik”, Aşure, İkram, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı