301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Eylül 2015 - Pazartesi 21:23 Bu haber 1747 kez okundu
 
KÜTAHYA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
KÜTAHYA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
Gündem Haberi
KÜTAHYA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK

KÜTAHYA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK

 Sevgi yolu girişin de Kütahya Teröre Karşı Tek Yürek sloganıyla düzenlenen basın açıklaması ve Bayrak dağıtımına, birçok sivil toplum örgütü ve Vatandaşlardan yoğun katılım oldu.
Sevgi yolu girişinde yapılan basın açıklamasında Belediye Başkanı  Kamil Saraçoğlu,

"Lanet Olsun Teröre, Lanet Olsun Teröre Destek Verip; Teröristi Şirin Göstermeye Çalışan Hainlere" diyerek başladığı konuşmasında şunları ifade etti; "Ülkemizde barış içerisinde yaşamayı milletimize layık görmeyen dış güçler ve onların yerel işbirlikçileri olan teröristler; Barışın ve kardeşliğin tesis edilmesi için uğraşılan sükûnet döneminden faydalanarak iyice azgınlaştılar . Yüreğimizi yakmaya, bizi umutsuzluğa sürüklemeye çalışmaktadırlar. Cehaletin ve hainliklerinin gölgesinde; milletin huzuru, vatanın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışan emniyet güçlerimize ve askerlerimize, hatta sağlık çalışanlarımıza dahi; Sadece ve sadece ihanetlerini belgelemek için kalleşçe saldırmakta ve şehit etmektedirler.
Şunun bilinmesini istiyorum; bu aziz milletin evlatlarıVatanları için şehadet şerbetini içmekten asla geri durmazlar. Fakat şunu da söylemekte fayda var; bu şer güçlerinin ve teröristlerin eylem sebepleri kesinlikle kaybedilen veya verilmeyen hakların geri alınması değildir. Çünkü Anayasal çerçevede sahip olmadıkları bir hak yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bütün vatandaşlarımızın hak ve hukuku eşittir. Türkiyede kimsenin eğitim hakkı, seçme ve seçilme hakkı, seyahat hakkı, iş ve ticaret hakkı, özgürce ve güven içerisinde yaşama hakkı elinden alınmamışken; Bütün bu haklar; bölge ve insan ayırmaksızın kanunlarla güvence altındadır. Bütün vatandaşlarımız ve 81 vilayetimiz devlet için eşittir. Ayrıca Ak Parti hükümetleri döneminde de bölgeye yatırımların hızı en yüksek seviyede seyretmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamış yollar, havaalanları, barajlar, köprüler, ekonomik ve ticari yatırımlarla bölge yeniden inşa ve imar edilmektedir. Böylesi bir ortamda; köprü, yol, baraj şantiyelerine saldırıp; iş makinalarını yakıp, işçileri kaçıranların; Hatta ve hatta hakkını koruyoruz dedikleri bölge halkına dahi saldırıp, canlarına kastedenlerin amaçlarının dostluk, kardeşlik, özgürlük, barış olmadığı ortadadır. Bu hadsizlere ve hainlere güvenlik güçlerimiz Allahın izniyle gereken cevabı en net şekilde vermektedir. Ve bunların kökü kazınıncaya kadar bu mücadele kararlılıkla devam edecektir.
Geleceğe umutla bakan Yeni Türkiyenin bölgedeki hızlı ve önlenemez yükselişi elbette ki birilerini rahatsız etmektedir. Güçlü bir Türkiyeden ve onun başındaki güçlü liderlerden rahatsız olan dış güçler, terör maşasıyla milletimizi sindirmeye, kontrol altında tutmaya ve ülkemizin enerjisini terörle tüketmeye çalışmaktadırlar. Ülkemizin içerisinde bulunduğu böylesi bir ortamda bizlere düşen sağduyulu davranıp, birlik ve beraberliğimizi en üst seviyede bölünmez bir bütünlük içerisinde sağlamaktır. Teröre, teröriste, destek verenlere terörden beslenenlere ve terör örgütlerine dayananlara şunu söylemek istiyoruz; Bu topraklar çok hain gördü, unutulmamalıdır ki bu Millet hepsini tarihe gömdü. Tek Vatan Tek Bayrak Tek Devlet Tek Millet! Her zamankinden daha güçlü ve teröre karşı Tek Yüreğiz. Kardeşliğimizi asla bozamayacaksınız. 
Bizlerde bugün burada birlik ve beraberliğimizi dosta, düşmana göstermek ve bu alçakça saldırılar karşısında yılmayacağımızı vurgulamak adına; Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte bir mesaj vermek istedik. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün sembolü olan allı, şanlı bayrağımızı dağıtmak ve hemşerilerimize dükkânlarının vitrinlerine, bütün balkonlara bayrak asmaları için bir çağrıda bulunmak istedik. 
Bütün vatandaşlarımızın bu çağrımıza cevap vereceklerine yürekten inanıyoruz. Bu vesileyle de terör saldırılarında şehit düşen vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Burada bulunan bütün Sivil Toplum Kuruluşlarına da bu onurlu duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum" dedi.


Daha sonra Sevgi yolunda başlayan yürüyüşte tek yürek olarak terörü lanetleyen sloganlar atıldı. Belediye önderliğinde yapılan yürüyüşe katılan birçok sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlarTürk Bayraklarıyla Sevgi yolunu kırmızıya boyadı. Kütahya Teröre Karşı Tek Yürek yürüyüşü Şehitlerimiz için dua edilerek sonlandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜTAHYA, TERÖRE, KARŞI, TEK, YÜREK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KÜTAHYA TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
Yorumlar
Haber Yazılımı