301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ekim 2015 - Perşembe 16:56 Bu haber 3748 kez okundu
 
OSMANLI OCAKLARI TAVŞANLI’DA AÇILDI
Osmanlı Ocakları Tavşanlı Şubesi’nin açılışı yapıldı. Osmanlı Ocakları tarafından Tavşanlı Şubesi’nin açılışı İstasyon caddesinde gerçekleşti.
Gündem Haberi
OSMANLI OCAKLARI TAVŞANLI’DA AÇILDI

 

 

 Açılış programına Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı Mehteran takımı da katıldı. Mehter izleyenleri büyüledi.

Mehter gösterisinin ardından Kuran’ı Kerim tilaveti okunarak, eski müftülerden Ahmet Yaşar Çakmak açılış duası gerçekleştirdi.

Osmanlı Ocakları Tavşanlı Şube Başkanı Murat Tuncil bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Başkan Murat Tuncil, “ Osmanlı Kültür ve Medeniyetini imkanlar çerçevesinde yaşamak ve yaşatmak için varız. Osmanlı Kültür ve Medeniyeti barışa, kardeşliğe hasret duyan Dünya’nın her köşesindeki insanları Osmanlı Kültür ve Medeniyeti ile kucaklamak, bir sevgi etrafında birleştirmek sınırlarımızı aşan yardımseverliğimizi, dayanışma ruhumuzu, komşuluk anlayışımızı gerçek birer dava adamı olarak durmadan, dinlenmeden bu büyük sorumluluğumuzu yerine getirmektir amacımız. Osmanlı Ocaklarında “ben” diye bir kelime yoktur, “biz” vardır. Bu sorumluluklarla hiç kimse bizi bu yolumuzdan ayıramayacaktır. Osmanlı medeniyetine sahip çıkan, öksüzü gözeten, mağdurun yanında olan bir yiğit vardır ki kurumumuz bu kişiye de asla ilgisiz kalmayacaktır. Hizmet için kefen giymiş bir liderin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı Ocakları’nın namusu olduğunu herkesin bilmesi gerekir.” Dedi.

Osmanlı Ocakları Kütahya İl başkanı Hüseyin Kızılarslan da açılış konuşması ile kuruluş gayelerini açıkladı.

Daha sonra Osmanlı Ocakları Tavşanlı ilçe Gençlik Kolları başkanı Ramazan Çakın, Osmanlı Ocakları Kütahya  il başkanı Hüseyin Kızılarslan’a, emekli müftülerden Ahmet Yaşar Çakmak’a ve Osmanlı Ocakları Tavşanlı ilçe başkanı Murat Tuncil’e birer Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdiminde bulundu.

Konuşmaların ardından şubenin açılışı kurdele kesilerek yapıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OSMANLI, OCAKLARI, TAVŞANLI’DA, AÇILDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
OSMANLI OCAKLARI TAVŞANLI’DA AÇILDI
OSMANLI OCAKLARI TAVŞANLI’DA AÇILDI
OSMANLI OCAKLARI TAVŞANLI’DA AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı