Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 09:14 Bu haber 856 kez okundu
 
Aycan'ın hikayesini okurken gözleriniz yaşaracak
Aycan Kabacık 20 yaşında Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi. En büyük hayali beden eğitimi öğretmeni olmak. Âmâ 20 yıllık yaşamı hep üzüntülerle dolu. 2 annesini ve 2 kardeşini yitirdi. Geçen yıl geçirdiği trafik kazasında bir kolunu kaybetti. Sanatçı Haluk Levent devreye girdi Aycan’a protez kol için gerekli 198 bin Tl toplandı.
YAŞAM Haberi
Aycan'ın hikayesini okurken gözleriniz yaşaracak

Aycan Kabacık Ulubey Yukarı Kızılen Mahallesi’nden. Babası Orman Muhafaza Memuru Selahattin Kabacık’ın ilk evliliğinden dünyaya gelen 3 çocuğundan biri. Annesi Saniye ve kardeşi Ayhan’ı erken yaşlarda kaybetti.

Babası Selahattin Kabacık 2. Kez evlendi. Aycan’ın da içerisinde olduğu otomobil  geçen yıl  abisinin düğününe giderken  kaza yaptı. Kazada Aycan’ın üvey annesi Gülizar ile üvey kardeşi 2 yaşındaki Arda öldü.

Aycan kazada ağır yaralandı. Doktorlar Ayca’nın bir kolunun kesilmesine karar verdi. Kendisine bile sorulmadan yoğun bakımda tedavi gördüğü sırada bir kolunu kaybetti.

Aycan Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünü kazanmıştı. Bir kolunu kaybetmesine rağmen umudunu, azmini yitirmedi. Okuluna devam etti. Hedefi beden eğitimi olmaktı.

Ailesi protez kol için girişimlerde bulundu. Ancak 198 bin Tl gerekliydi. Aycan Ünlü Sanatçı Haluk Levent’e ulaştı.

Gerekli izinler alındı ve başlatılan kampanyaya hayırseverler büyük destek verdi. Kısa sürede 198 bin Tl toplandı.

20 yıllık yaşamına acıları dolduran Aycan’ın bu kez yüzü güldü. Önümüzdeki günlerde protez koluna kavuşacak olan Aycan bir an önce okulunu bitirip öğretmenlik mesleğini adım atmak istiyor.

Kaynak: (Ordu Gazete) - Ordu Gazete Editör:
Etiketler: Aycan'ın, hikayesini, okurken, gözleriniz, yaşaracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı