Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 10:45 Bu haber 1089 kez okundu
 
Ak Partili Vekiller Fındık İçin Toplandı
Fındık üretiminin yapıldığı illerin AK Partili Milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya gelerek fındık üreticilerinin taleplerinin karşılanması için çalışma yaptı.
SİYASET Haberi
Ak Partili Vekiller Fındık İçin Toplandı

2019- 2020 fındık sezonunda üreticilerin mağdur olmaması için yol haritası oluşturulduğunu belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Fındık bölgemiz ve ülkemiz için çok stratejik bir ürün.

Dünya rekoltesinin yüzde 78’ini biz üretiyoruz. Bu avantajımızı iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE İLETİLECEK

Fındık üreticisinin mağdur olmaması ve taleplerinin karşılanması için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bir an önce fiyat açıklamasını ve müdahale alımlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerektiğini vurgulayan Metin Gündoğdu “TMO’nun hızlı müdahalesi, fındık üreticisinin işçi maliyetlerini belirlemesinde önemli rol oynayacaktır. Hasat dönemi başlamadan TMO fiyat açıklamalı ve belirsizlik ortadan kalkmalı. Önümüzdeki günlerde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştireceğimiz toplantıda da bu hususları gündeme getireceğiz. AK Parti verdiği destek ödemeleri ve yaptığı müdahale alımları ile daima fındık üreticimizin yanında olmuştur.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Partili, Vekiller, Fındık, İçin, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı